Tillfälle att träna vid klubbstugan även den 15:e och 22:e maj

Riktad främst till nybörjare.

Nu kommer två tisdagar på raken där vår ordinarie ungdomsträning är förlagd på annan plats än vid klubbstugan. Dessa tillfällen är både viktiga och roliga för att utvecklas i sin orientering men kan ställa till det lite för våra nybörjare.

Därför kommer det att finnas extra insatta träningsmöjligheter riktad till klubbens nybörjare vid klubbstugan både den 15:e och den 22:e maj (start kl 18 som vanligt).S

amtidigt hoppas vi att även nybörjarna känner att de är inbjudna både till samträningen med Mölndal Outdoor den 15:e och till Vårserien etapp 3 den 22:e – för så är det verkligen!

Hör också av er om ni exempelvis behöver hjälp med att anmäla er i Eventor. Och är det så att någon av klubbens övriga ungdomar bara har möjlighet att träna vid klubbstugan vid dessa två tillfällen står dörren vad klart öppen för dem också.