Tävlingsresultat

Stafetter

Bästa resultat

Exklusive kombinationslag.

Tiomila
Herr
Tiomila
Dam
Tiomila
Ungdom
SMU10mila
HD18
U10mila
D18
U10mila
HD12
25manna
Elitlag
25manna
Utv.lag
169
2019
144
1998
78
2019
8
1997 (D20)
51
1994
17
1996
7
2019
118
2017
305
2019

Sammanställning

* Kombinationslag

ÅrTiomila
Herr
Tiomila
Dam
Tiomila
Ungdom
SM-
stafett
U10mila
HD18
U10mila
D18
U10mila
HD12
25manna
Elitlag
25manna
Utv.lag
2020InställtInställtInställtInställtInställtInställtInställtInställtInställt
20191692177858*7150305
2018Felst.*6317127320
201797*230Felst.33 (H20)35*61*118Felst.
2016231*276*Felst. (H20)40*31*146311
2015198183*67*19*127306
2014159*213*31*136Felst.
201340*128306
2012197*294116Felst.323
201134*63149
2010225245202198
2006240*
2004243*82*
2001246184*102*9*
2000Felst.23*
1999Felst.20218*
199823314410 (D20)
19972142528 (D20)50*77
1996177201Felst.*17
199553
19945157
199055143
ÅrTiomila
Herr
Tiomila
Dam
Tiomila
Ungdom
SM
stafett
U10mila
HD18
U10mila
D18
U10mila
HD12
25manna
Elitlag
25manna
Utv.lag

SM-stafetter

Topp 15-placeringar

ÅrDamer
1997D20:
8. Annieke Baljeu – Lena Max – Maria Olofsson
1998D20:
10. Annieke Baljeu – Lena Max – Maria Olofsson

DM-stafetter

Segrar

ÅrUngdomarJuniorerSeniorer
2019H14:
Audrey Hansson – Martin Ek / Alexander Fedje / Maja Torsein – Marcus Lamm
2017H12:
Tim Martner – Audrey Hansson / Martin Ek / David Bergström – Marcus Lamm
H20:
Martin Lamm – Axel Blom – Rasmus Arfwedson
2015H225:
Magne Hagström – Gert Emanuelsson – Rolf Blom
2014H14:
Martin Lamm – Linus Löfgren / Gabriel Schachinger / Martin Eriksson – Axel Blom
H35:
Jonas Martner – Anders Hellgren – Erik Ruotsalainen
2009H12:
Johan Lamm – Gustav Boqvist – Rasmus Arfwedson
1995D16:
(okänt lag)
1994D12:
(okänt lag)
1991D12:
Lena Max – Camilla Borg – Maria Olofsson

Individuella resultat

SM

Topp 15-resultat

ÅrHerrarDamer
2018
SM, Jönköping
H18, natt:
7. Martin Lamm
2013
USM, Perstorp
H15, sprint:
9. Johan Lamm

O-Ringen

Topp 15-resultat i elit- och huvudklasser

ÅrHerrarDamer
2019
Norrköping
H13:
1. Marcus Lamm

H11:
13. Jarvis Hansson
2018
Örnsköldsvik
H65:
2. Yngve Norell

H40:
9. Jonas Martner

H10:
12. Jarvis Hansson
D65:
10. Maria Norell
2017
Arvika
H40:
7. Jonas Martner

H75:
9. Magne Hagström

H12:
15. Tim Martner
D40
8. Anna Martner
2016
Sälen
H10:
2. Marcus Lamm

H75:
11. Magne Hagström
2015
Borås
H75:
6. Magne Hagström
D10:
11. Audrey Hansson
2012
Halmstad
H80:
8. Rolf Blom
2011
Hälsingland
H70:
14. Magne Hagström
2009
Eksjö
H12:
14. Rasmus Arfwedson
2008
Falun
D70:
13. Barbro Blom
1999
Borlänge
D16:
3. Anna Max
1997
Umeå
H18E:
14. Erik Baljeu
D18E:
11. Maria Olofsson
1995
Hässleholm
D18E:
11. Annieke Baljeu

Antal deltagare från Frölunda OL

Distriktsmästerskap, guld

ÅrLångdistansMedeldistansSprintNattTotalbäst
2020H45: Jonas MartnerH12: Jarvis Hansson
H45: Jonas Martner
2019H65: Yngve Norell
H75: Magne Hagström
H85: Rolf BlomMagne Hagström
2018H12: Marcus Lamm
H65: Yngve Norell
H75: Magne Hagström
H65: Yngve Norell
H75: Magne Hagström
H10: Jarvis Hansson
H80: Rolf Blom
H12: Marcus LammMarcus Lamm
2017H18: Martin LammH12: Marcus Lamm
H18: Martin Lamm
H65: Yngve Norell
Martin Lamm
2016H10: Marcus LammH40: Jonas MartnerH10: Marcus Lamm
H18: Johan Lamm
H16: Martin Lamm
H75: Magne Hagström
Marcus Lamm
2015H16: Axel Blom
H40: Jonas Martner
H75: Magne Hagström
H16: Axel BlomH16: Martin LammH45: Anders ArfwedsonMagne Hagström
2014H60: Yngve NorellH18: Rasmus ArfwedsonH35: Richard Sott
H40: Fredrik Bartholdsson
Axel Blom
2013H55: Stefan Sjöblom
H60: Yngve Norell
H60: Yngve NorellH40: Anders ArfwedsonH16: Rasmus ArfwedsonRasmus Arfwedson
2012H60: Yngve Norell
H70: Magne Hagström
H40: Martin AhlqvistH14: Martin LammMartin Lamm
2011H14: Rasmus Arfwedson
D70: Margareta Emanuelsson
H70: Magne Hagström
H14: Rasmus ArfwedsonH14: Rasmus ArfwedsonH14: Rasmus Arfwedson
H50: Stefan Sjöblom
Rasmus Arfwedson
2010H12: Johan LammJohan Lamm
1998D18: Lena Max
1992D12: Lena Max

Har du äldre resultat som saknas? Kontakta Marcus Hansson.