Tävlingsresultat 2019

Stafetter

Tiomila

Ungdom781. Marcus Lamm
2. Tim Martner
3. Anna Johannesson / Ellen Skovbjerg
4. Audrey Hansson
Dam2171. Anna Martner
2. Sandra Hansson
3. Karin Karlfeldt Fedje
4. Matilda Johannesson
5. Malin Lamm
Herr1691. Jonas Martner
2. Fredrik Norell
3. Anders Arfwedson
4. Martin Lamm
5. Axel Blom
6. Erik Ruotsalainen
7. Tim Martner
8. Anders Hellgren
9. Edvin Borne
10. Johan Lamm

Ungdomens 10mila

HD1271. Harald Martner
2. Anna Johannesson
3. Pontus Bergström / William Fedje
4. Emil Wallenius
HD12201. Jarvis Hansson
2. Ellen Skovbjerg
3. Martin Skovbjerg / Ellen Rubendahl
4. Björn Djupström
HD18581. William Rönnborg
2. Marcus Lamm
3. Harald Martner
4. Tim Martner
5. Henry Nicholson / Johan Saméus / Alexander Fedje
6. Jarvis Hansson
7. Emil Wallenius
8. Audrey Hansson
9. Martin Ek
10. Edvin Borne

(Kombinationslag med IK Uven)

25manna

25manna1501. Martin Lamm
2. Karin Karlfeldt Fedje
3. Richard Blom /Alexander Fedje / Emil Wallenius / Martin Ek
4. Ellen Skovbjerg / Björn Djupström / Jarvis Hansson / Anna Johannesson
5. Niklas Helmertz / Anders Arfwedson / Johan Lamm / Anders Hellgren
6. Audrey Hansson / Sandra Hansson / Matilda Johannesson / Maria Norell
7. Axel Blom / Marcus Hansson / Edvin Borne / Zebastian Arfwedson
23. Marcus Lamm
24. Fredrik Norell
25. Malin Lamm
25manna3051. Rasmus Arfwedson
2. Chiara Dalla Santa
3. Lennart Vamling / Richard Torsein / Sofia Borne / Pia Heikkinen
4. Ally Blom / Ellen Rubendahl / Hanna Holmer / William Fedje
5. Yngve Norell / Gustaf Öjerskog / Anders Lamm / Lars-Gunnar Wallenius
6. Sofia Helmertz / Maja Torsein / Karin Helmertz / Katarina Borne
7. Ola Holmer / Per Rubendahl / Bo Neidenström / Pär Johannesson
23. Sten Helmertz
24. Thomas Borne
25. Susann Skovbjerg

DM, stafett

H14?1. Audrey Hansson
2. Martin Ek / Alexander Fedje / Maja Torsein
3. Marcus Lamm
H12?1. Jarvis Hansson
2. Albert Jonforsen / Pontus Bergström
3. Emil Wallenius

Individuella tävlingar

O-Ringen, Norrköping

H13?Marcus Lamm
H1113Jarvis Hansson

Götalandsmästerskapen, lång

H13?Marcus Lamm

Götalandsmästerskapen, sprint

H13?Marcus Lamm

DM, lång

H65?Yngve Norell
H75?Magne Hagström
D65?Maria Norell

DM, natt

H14?Marcus Lamm
H40?Jonas Martner
H20?Martin Lamm
H75?Magne Hagström

DM, sprint

H85?Rolf Blom
H40?Jonas Martner
H50?Carl Norin

DM-toppen

  1. Magne Hagström, 4 p
  2. Jonas Martner, 4 p
  3. Marcus Lamm, 3,5 p

?= 3 p, ?= 2 p, ?= 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.