Tävlingsresultat 2018

Stafetter

Tiomila

HerrFelst.1. Samuel Pihlström
2. Martin Lamm
3. Edvin Ljungberg
4. Sven Granfors
5. Axel Blom
6. Nils Körle
7. Magnus Karlsson
8. Erik Råberg
9. Felix Drejmo
10. Victor Axbom

(Kombinationslag med OK Landehof och Sjövalla FK)

Ungdomens 10mila

HD12171. Marcus Lamm
2. Anna Johannesson
3. Erik Saméus / Martin Skovbjerg / William Fedje
4. Björn Djupström
HD12571. Emil Wallenius
2. Ellen Skovbjerg
3. Alexander Fedje
4. Harald Martner
HD18631. Martin Lamm
2. Axel Blom
3. Tim Martner
4. Marcus Lamm
5. Björn Djupström / Johan Saméus
6. Emil Wallenius
7. Harald Martner
8. Matilda Johannesson
9. Zebastian Arfwedson
10. Edvin Borne

25manna

25manna1271. Karin Karlfeldt Fedje
2. Jonas Martner
3. Yngve Norell / Edvin Borne / Tim Martner / Zebastian Arfwedson
4. Harald Martner / Martin Ek / Emil Wallenius / Audrey Hansson
5. Fredrik Norell / Axel Blom / Niklas Helmertz / Martin Lamm
6. Malin Lamm / Maria Norell / Anna Martner / Matilda Johannesson
7. Marcus Hansson / Richard Blom / Anders Arfwedson / Anders Hellgren
23. Marcus Lamm
24. Sandra Hansson
25. Johan Lamm
25manna3201. Annika Andreasson
2. Mattias Eliasson
3. Bo Neidenström / Thomas Borne / Pär Johannesson / Eva Hansson
4. Stella Modén / Anna Johannesson / Alexander Fedje / Björn Djupström
5. Daniel Fredriksson / Anders Lamm / Lars-Gunnar Wallenius / Erik Ruotsalainen
6. Karin Helmertz / Karin Ingelhag / Sofia Helmertz / Pia Heikkinen
7. Lennart Vamling / Richard Torsein / Jan Sveide / Tomas Andréasson
23. Sten Helmertz
24. Maria Djupström
25. Oskar Fridell

DM, stafett

H12🥈1. Emil Wallenius
2. Jarvis Hansson / Pontus Bergström
3. Marcus Lamm
H20🥈1. Axel Blom
2. Johan Lamm
3. Martin Lamm
H165🥈1. Richard Blom
2. Yngve Norell
3. Magnus Wide
D165🥈1. Maria Norell
2. Eva Lamm-Bergström
3. Helena Stensöta

Individuella tävlingar

O-Ringen, Örnsköldsvik

H65🥈Yngve Norell
H409Jonas Martner
D6510Maria Norell
H1012Jarvis Hansson

SM, natt

H187Martin Lamm

Veteran-SM, lång

H8511Rolf Blom
H4512Anders Arfwedson

Veteran-SM, medel

H758Magne Hagström
H859Rolf Blom

Veteran-SM, sprint

H457Anders Arfwedson

DM, lång

H12🥇Marcus Lamm
H65🥇Yngve Norell
H75🥇Magne Hagström
H10🥈Jarvis Hansson
D60🥉Karin Ingelhag

DM, medel

H65🥇Yngve Norell
H75🥇Magne Hagström
H40🥈Jonas Martner
H10🥉Jarvis Hansson
H12🥉Marcus Lamm

DM, natt

H12🥇Marcus Lamm
D35🥈Lena Max
H60🥉Stefan Sjöblom

DM, sprint

H10🥇Jarvis Hansson
H80🥇Rolf Blom
H12🥈Marcus Lamm
H18🥈Martin Lamm

DM-toppen

  1. Marcus Lamm, 9,5 p
  2. Yngve Norell, 7 p
  3. Jarvis Hansson, 7 p

🥇= 3 p, 🥈= 2 p, 🥉= 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.