Tävlingsresultat 2017

Stafetter

Tiomila

UngdomFelst.1. Zebastian Arfwedson
2. Audrey Hansson / Agnes Fors
3. Marcus Lamm / Edvin Borne
4. Matilda Johannesson
Herr971. Johan Lamm
2. Jonas Martner
3. Martin Lamm
4. Rasmus Arfwedson
5. Mattis Hallberg
6. Anton Hemlin
7. Gustav Boquist
8. Johan Olson
9. Jonas Hemlin
10. Per Rosén

(Kombinationslag med IK Uven)
Dam2301. Karin Fedje
2. Lena Max
3. Anna Martner
4. Frida Jerlin
5. Malin Lamm

Ungdomens 10mila

HD12611. Alexander Fedje
2. Martin Ek
3. Elin Axelsson
4. Marcus Lamm

(Kombinationslag med Lerums SOK)
HD18351. Martin Lamm
2. Axel Blom
3. Johan Grahn
4. Gabriel Sturesson
5. Fabian Alinder
5. Linus Alinder
6. Marcus Lamm
7. Karl Aderstedt Althoff
8. Zebastian Arfwedson
9. Edvin Borne
10. Emil Axelsson

(Kombinationslag med Lerums SOK, IK Uven, Kungälvs OK och Sjövalla FK)

25manna

25manna1181. Jonas Martner
2. Sandra Hansson
3. Erik Ruotsalainen / Anders Lamm / Lars-Gunnar Wallenius / Ulf Almehed
4. Tim Martner / Marcus Lamm / Audrey Hansson / 4. Martin Ek
5. Rasmus Arfwedson / Fredrik Norell / Niklas Helmertz / Anders Arfwedson
6. Maria Norell / Julia Blom / Lisa Bigsten / Anna Kalméus
7. Axel Blom / Johan Lamm / Marcus Hansson / Yngve Norell
23. Richard Blom
24. Martin Lamm
25. Anna Martner
25mannaFelst.1. Thomas Borne
2. Katarina Almehed
3. Edvin Borne / Matilda Johannesson / Zebastian Arfwedson / Susanne Jacobson
4. Ally Blom / Harald Martner / Alexander Fedje / Emil Wallenius
5. Peter Hammersberg / Jonas Jerlin / Håkan Wåhlander / Lennart Vamling
6. Karin Helmertz / Maria Djupström / Marie Carlsson / Katarina Borne
7. Pär Johannesson / Alexandre Antonelli / Maria Vamling / Anna Antonelli
23. Sten Helmertz
24. Bo Neidenström
25. Karin Ingelhag

DM, stafett

H12Guld1. Tim Martner
2. Audrey Hansson / Martin Ek / David Bergström
3. Marcus Lamm
H20Guld1. Martin Lamm
2. Axel Blom
3. Rasmus Arfwedson
H10Silver1. Harald Martner
2. Jarvis Hansson / Emil Wallenius / Pontus Bergström
3. Björn Djupström

Individuella tävlingar

O-Ringen, Arvika

H407Jonas Martner
D358Anna Martner
H759Magne Hagström
H1215Tim Martner

Veteran-SM, lång

H8510Rolf Blom
H4515Anders Arfwedson

Veteran-SM, medel

H757Magne Hagström

Veteran-SM, sprint

H852Rolf Blom
H454Anders Arfwedson

DM, lång

H181Martin Lamm
H123Marcus Lamm
H203Rasmus Arfwedson

DM, medel

H121Marcus Lamm
H181Martin Lamm
H651Yngve Norell
H402Jonas Martner
D652Maria Norell
H183Axel Blom

DM, natt

H182Martin Lamm
H122Marcus Lamm
H403Richard Sott

DM, sprint

D122Audrey Hansson
H202Rasmus Arfwedson
H502Carl Norin
D453Malin Lamm

DM-toppen

  1. Martin Lamm, 9,5 p
  2. Marcus Lamm, 6,5 p
  3. Rasmus Arfwedson, 4,5 p

Guld = 3 p, Silver = 2 p, Brons = 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.