Tävlingsresultat 2016

Stafetter

Tiomila

Ungdom2761. Emelie Rönnborg
2. William Rönnborg / Edvin Borne
3. Jacob Grahn / Victor Beischer
4. Matilda Johannesson

(Kombinationslag med IK Uven)
Herr2311. Johan Nordström
2. Fredrik Nordström
3. Stefan Eriksson
4. Rasmus Arfwedson
5. Erik Eriksson
6. Lukas Katvala
7. Erik Lauri
8. Arvid Hammar
9. Jonas Lauri
10. Axel Forsman

(Kombinationslag med FK Herkules och OK Älgen)

Jukola

Herr3011. Johan Lamm
2. Jonas Martner
3. Rasmus Arfwedson
4. Martin Lamm
5. Axel Blom
6. Niklas Helmertz
7. Anders Arfwedson

Ungdomens 10mila

HD12311. Elias Nordberg
2. Johan Saméus
3. Ally Blom / Martin Ek / Sofia Gustafsson
4. Marcus Lamm

(Kombinationslag med GMOK)
HD18401. Martin Lamm
2. Johan Olson
3. Arvid Aronsson
4. Axel Blom
5. Edvin Borne
5. Zebastian Arfwedson
6. Marcus Lamm
7. Elias Nordberg
8. Kalle Lundgren
9. Simon Nordberg
10. Felix Falk

(Kombinationslag med IK Uven och GMOK)

25manna

25manna1461. Malin Lamm
2. Jonas Martner
3. Julia Blom / Sara Almehed / Frida Jerlin / Lydia Norin
4. Tim Martner / Marcus Lamm / Audrey Hansson / Zebastian Arfwedson
5. Rasmus Arfwedson / Axel Blom / Niklas Helmertz / Martin Lamm
6. Bo Neidenström / Richard Blom / Edvin Borne / Tomas Andreasson
7. Thomas Borne / Erik Ruotsalainen / Sandra Hansson / Ulf Almehed
23. Anders Lamm
24. Anna Martner
25. Johan Lamm
25manna3111. Katarina Almehed
2. Pär Johannesson
3. Matilda Johannesson / Katarina Borne / Maria Vamling / Annika Andreasson
4. Ally Blom / Martin Ek / Björn Djupström / Harald Martner
5. Jan Yäpinen / Peter Hammersberg / André Lindroos / Magnus Lindroos
6. Karin Althoff / Karin Helmertz / Marie Carlsson / Maria Djupström
7. Arne Fors / Oskar Vamling / Lennart Vamling / Jonas Jerlin
23. Sten Helmertz
24. Karin Ingelhag
25. Oskar Fridell

DM, stafett

H16🥈1. Martin Lamm
2. Edvin Borne / Gustav Kalander / Zebastian Arfwedson
3. Axel Blom
H165🥈1. Stefan Sjöblom
2. Magnus Wide
3. Håkan Wåhlander

Individuella tävlingar

O-Ringen, Sälen

H10🥈Marcus Lamm
H7511Magne Hagström

Veteran-SM, medel

D7515Barbro Blom

Veteran-SM, sprint

H806Rolf Blom
D757Barbro Blom

DM, lång

H10🥇Marcus Lamm
H16🥇Martin Lamm

DM, medel

H40🥇Jonas Martner
H10🥈Marcus Lamm
H75🥈Magnus Hagström

DM, natt

H16🥇Martin Lamm
H75🥇Magne Hagström

DM, sprint

H10🥇Marcus Lamm
H18🥇Johan Lamm
D12🥉Audrey Hansson

DM-toppen

  1. Marcus Lamm, 8 p
  2. Martin Lamm, 7 p
  3. Magne Hagström, 5 p

🥇= 3 p, 🥈= 2 p, 🥉= 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.