Tävlingsresultat 2015

Stafetter

Tiomila

Ungdom671. Martin Lamm
2. Elsa Karlsson
3. Märta Ljungberg
4. Axel Blom

(Kombinationslag med OK Landehof och Sjövalla FK)
Dam1831. Anna Martner
2. Emma Almehed
3. Louise Rohdén
4. Malin Lamm
5. Cherie Sjöblom

(Kombinationslag med Sundsvalls OK)
Herr1981. Johan Lamm
2. Jonas Martner
3. Anders Arfwedson
4. Stefan Sjöblom
5. Rasmus Arfwedson
6. Martin Lamm
7. Nils Ingelhag
8. Immanuel Stensöta
9. Axel Blom
10. Anders Hellgren

Ungdomens 10mila

HD18191. Johan Lamm
2. Johan Olson
3. Martin Lamm
4. Martin Jellvert Börjeson
5. Marcus Lamm
5. Zebastian Arfwedson
5. Edvin Borne
6. Viktor Jellvert Börjeson
7. Erik Hogedal
8. Felix Falk
9. Axel Blom
10. Rasmus Arfwedson

(Kombinationslag med GMOK och IK Uven)

25manna

25manna1271. Johan Lamm
2. Anna Martner
3. Lydia Norin / Sara Almehed / Julia Blom / Katarina Almehed
4. Edvin Borne / Zebastian Arfwedson / Tim Martner / Marcus Lamm
5. Niklas Helmertz / Axel Blom / Martin Lamm / Rasmus Arfwedson
6. Bo Neidenström / Emma Almehed / Erik Ruotsalainen / Anders Lamm
7. Ulf Almehed / Anders Hellgren / Carl Norin / Stefan Sjöblom
23. Richard Blom
24. Jonas Martner
25. Malin Lamm
25manna3061. Thomas Borne
2. Charlotte Wikström
3. Jenny Unander / Maria Vamling / Karin Ingelhag / Karin Helmertz
4. Martin Ek / Harald Martner / Matilda Johannesson / Sten Helmertz
5. Lennart Vamling / Jan Gleven / Håkan Wåhlander / Pär Johannesson
6. Magnus Lindros / Per Arne Johansson / Peter Hammersberg / Benny Sandblom
7. Karl Hammersberg / Hampus Hammersberg / Oskar Vamling / Jonas Jerlin
23. Marie Carlsson
24. Anders Lindén
25. Katarina Borne

DM, stafett

H225🥇1. Magne Hagström
2. Gert Emanuelsson
3. Rolf Blom
D20🥈1. Lydia Norin
2. Julia Blom
3. Frida Jerlin
H35🥉1. Richard Sott
2. Marcus Hansson
3. Jonas Martner
H165🥉1. Magnus Wide
2. Håkan Wåhlander
3. Lennart Vamling

Individuella tävlingar

O-Ringen, Borås

H756Magne Hagström
D1011Audrey Hansson

Veteran-SM, lång

H7512Magne Hagström

Veteran-SM, medel

H7510Magne Hagström

DM, lång

H16🥇Axel Blom
H40🥇Jonas Martner
H75🥇Magne Hagström
H10🥈Marcus Lamm

DM, medel

H16🥇Axel Blom
H40🥈Jonas Martner
H75🥈Magne Hagström
H10🥉Marcus Lamm
D35🥉Sandra Hansson

DM, natt

H45🥇Anders Arfwedson
H16🥈Martin Lamm
H55🥈Stefan Sjöblom
D45🥉Malin Lamm

DM, sprint

H16🥇Martin Lamm
D10🥈Audrey Hansson
H18🥈Johan Lamm
H45🥈Anders Arfwedson
H75🥈Rolf Blom
H10🥉Marcus Lamm
D20🥉Cherie Sjöblom
D35🥉Karin Fedje

DM-toppen

  1. Magne Hagström, 6,5 p
  2. Axel Blom, 6 p
  3. Jonas Martner, 5,5 p

🥇= 3 p, 🥈= 2 p, 🥉= 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.