Tävlingsresultat 2014

Stafetter

Tiomila

Ungdom2131. Martin Lamm
2. Elsa Asp
3. Rebecka Persson
4. Axel Blom

(Kombinationslag med Mölndal Outdoor)
Herr1591. Johan Lamm
2. Claes Hagstrand
3. Arvid Våg
4. Anders Nilsson
5. Rasmus Arfwedson
6. Sören Sturesson
7. Axel Blom
8. Nils Ingelhag
9. Jonas Axelsson
10. Gabriel Sturesson

(Kombinationslag med Lerums SOK)

Ungdomens 10mila

HD18311. Johan Lamm
2. Mattis Hallberg
3. Johan Olson
4. Martin Jellvert Börjesson
5. Viktor Jellvert Börjesson / Oskar Vamling / Marcus Lamm
6. Axel Halvarsson
7. Erik Hogedal
8. Axel Blom
9. Martin Lamm
10. Nils Ingelhag

(Kombinationslag med IK Uven)

25manna

25manna1361. Malin Lamm
2. Jonas Martner
3. Julia Blom / Sara Almehed / Lydia Norin / Cherie Sjöblom
4. Frida Jerlin / Bo Neidenström / Edvin Borne / Zebastian Arfwedson
5. Niklas Helmertz / Anders Hellgren / Anders Arfwedson / Rasmus Arfwedson
6. Richard Blom / Anders Lamm / Erik Ruotsalainen / Stefan Sjöblom
7. Immanuel Stensöta / Nils Ingelhag / Axel Blom / Carl Norin
23. Martin Lamm
24. Anna Martner
25. Johan Lamm
25mannaFelst.1. Katarina Almehed
2. Ulf Almehed
3. Susanne Jacobson / Katarina Borne / Maria Vamling / Annika Andreasson
4. Matilda Johannesson / Marcus Lamm / Tim Martner / Harald Martner
5. Peter Hammersberg / Michael Jacobson / Thomas Borne / Håkan Wåhlander
6. Pär Johannesson / Lars Wallström / Lennart Vamling / Jonas Jerlin
7. Oskar Vamling / Tomas Andreasson / Karl Hammersberg / Sten Helmertz
23. Karin Helmertz
24. Karin Ingelhag
25. Torbjörn Kjörk

DM, stafett

H14🥇1. Martin Lamm
2. Linus Löfgren / Gabriel Schachinger / Martin Eriksson
3. Axel Blom
H35🥇1. Jonas Martner
2. Anders Hellgren
3. Erik Ruotsalainen

Individuella tävlingar

DM, lång

H60🥇Yngve Norell
H14🥈Axel Blom
D18🥈Julia Blom
D45🥈Malin Lamm
D35🥉Karin Fedje
D60🥉Maria Norell

DM, medel

H14🥉Axel Blom

DM, natt

H35🥇Richard Sott
H40🥇Fredrik Bartholdsson
H45🥈Anders Arfwedson
H16🥉Johan Lamm
D45🥉Malin Lamm

DM, sprint

H18🥇Rasmus Arfwedson
H16🥉Johan Lamm
H55🥉Stefan Sjöblom

DM-toppen

  1. Axel Blom, 4,5 p
  2. Yngve Norell, 3 p
  3. Rasmus Arfwedson, 3 p

🥇= 3 p, 🥈= 2 p, 🥉= 1 p, stafett = halva poäng.

Vid lika avgör 1) lång 2) medel 3) sprint 4) natt 5) stafett 6) flest deltagare.